De bandagist roman van Marente de Moor over woningnood en eenzaamheid in Amsterdam

Marente de Moor – De bandagist

Marente de Moor De bandagist recensie en informatie van de nieuwe roman van de Nederlandse schrijfster. Op 11 maart 2025 verschijnt bij uitgeverij Prometheus de roman over woningnood en eenzaamheid in Amsterdam van Marente de Moor. Hier lees je informatie over de inhoud van de roman, de schrijfster en over de uitgave.

Marente de Moor De bandagist recensie en informatie

Als er in de media een boekbespreking of recensie verschijnt van De bandagist, de nieuwe roman van Marente de Moor, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.

Marente de Moor De bandagist

De bandagist

  • Auteur: Marente de Moor (Nederland)
  • Soort boek: Nederlandse roman, sociale roman
  • Uitgever: Prometheus
  • Verschijnt: 11 maart 2025
  • Omvang: 304 pagina’s
  • Uitgave: gebonden boek / ebook
  • Prijs: € 24,99
  • Boek bestellen bij: Bol / Libris

Flaptekst van de nieuwe roman van Marente de Moor

Joost (29) is bandagist. Hij ontfermt zich over de zieke benen van ouderen in Amsterdam, de stad die hem en zijn vrienden geen woning kan bieden. Het contrast tussen zijn zwervende bestaan en dat van zijn patiënten, die zijn gebonden aan hun grote en volgestouwde huizen, wordt steeds groter. Als de druk oploopt en Joost dakloos dreigt te worden, ontdekt hij in een grachtenpand een vergeten ruimte, die hij inricht om met zijn vriendinnetje te betrekken. Even denkt hij zijn plek gevonden te hebben, maar als de muren op hem afkomen, is het enige wat hem overeind houdt de bibliotheek van de vorige bewoner.

De bandagist is een beklemmende roman over woningnood en eenzaamheid, over heen en weer zwerven en geborgenheid, maar ook over herinneren en vergeten achter de gevels van een stad die de afgelopen dertig jaar steeds onherbergzamer is geworden. Zelden is de ontheemding van jongeren in de Nederlandse steden overtuigender onder woorden gebracht dan in De bandagist, de nieuwe, schitterende roman van Marente de Moor.

Marente de Moor is geboren in 1972 in Den Haag. Ze een van de belangrijkste schrijvers van Nederland. Ze schreef een veel – geprezen oeuvre en ontving onder andere de J.M.A. Biesheuvelprijs, de F. Bordewijk-prijs en de AKO Literatuurprijs. Haar moeder Margriet de Moor is ook schrijfster.

Bijpassende boeken en informatie