Mahmoud Darwish Het vlindereffect recensie

Mahmoud Darwish Het vlindereffect recensie

Het vlindereffect

  • Auteur: Mahmoud Darwish (Palestina)
  • Soort boek: gedichten, dagboekaantekeningen
  • Nederlandse vertaling: Richard van Leeuwen
  • Uitgever: Uitgeverij Jurgen Maas
  • Verschijnt: 11 februari 2025
  • Omvang: 162 pagina’s
  • Uitgave: paperback
  • Prijs: € 22,50
  • Boek bestellen bij: Bol / Libris

Mahmoud Darwish Het vlindereffect recensie

Als er in de media een boekbespreking of recensie verschijnt van Het vlindereffect het boek met poëzie en dagboekaantekeningen van Mahmoud Darwish, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.

Flaptekst van het laatste boek van de Palestijnse dichter Mahmoud Darwish

‘Ik steek een brede straat over naar de muur van mijn vroegere gevangenis en zeg: Gegroet, mijn eerste leermeester in de jurisprudentie van de vrijheid. Je had gelijk: poëzie is niet onschuldig.’

Mahmoud Darwish wordt beschouwd als de poëtische stem van het Palestijnse volk. In Het vlindereffect schrijft hij over liefde, verlies en de pijn van ballingschap in dagboeknotities en gedichten die ondanks de harde realiteit doordrongen zijn van hoop en vreugde. Het was zijn laatste werk, opgetekend nadat Israël Gaza en Libanon binnenviel in de zomer van 2006.

Mahmoud Darwish is geboren op 13 maart 1941 in Al-Birwa, Palestina. Hij was een van de meest gevierde en bewonderde dichters in de Arabische wereld. Hij werd geboren in het dorp al-Birwa in Galilea, Palestina. Zijn familie vluchtte in 1948 naar Libanon toen het Israëlische leger hun dorp verwoestte, en keerde een jaar later in het geheim terug naar de pas opgerichte staat Israël. Darwish publiceerde ongeveer dertig bundels met poëzie en proza, die in vijfendertig talen zijn vertaald, en richtte het prestigieuze literaire tijd schrift al-Karmel op, waar hij ook hoofdredacteur van was. Hij ontving onder andere de Prins Claus Prijs. Hij overleed op 9 augustus 2008 in Houston, Texas in de Verenigde Staten en was 67 jaar oud. Een aantal dagen later, om precies te zijn op 13 augustus 2008 werd Darwish begraven in de stad Ramallah.

Bijpassende boeken en informatie