Cees van den Boom Witte paarden & Blauwzuur recensie en informatie nieuwe Nederlandse roman. Op 9 september 2025 verschijnt bij uitgeverij De Arbeiderspers de nieuwe roman van de Nederlandse schrijver Cees van den Boom. Hier lees je informatie van de inhoud van de roman, de auteur en over de uitgave.
Cees van den Boom Witte paarden & Blauwzuur recensie
- “Eindelijk, een roman uit Den Haag! En wat voor een: vitaal,
ambitieus en aangrijpend. In zinnen vol lef en verteldrift.” (Christiaan Weijts)
Witte paarden & Blauwzuur
- Auteur: Cees van den Boom (Nederland0
- Soort boek: Nederlandse roman
- Uitgever: De Arbeiderspers
- Verschijnt: 9 september 205
- Omvang: 372 pagina’s
- Uitgave: paperback / ebook
- Prijs: € 24,99
- Boek bestellen bij: Bol / Libris
Flaptekst van de Haagse roman van Cees van den Boom
Op een sneeuwnacht in december treft tiener Siem Peeters bij het station een vrouw aan die op sterven na dood is en die hij blijkt te kennen. Maar wat doet hij daar zelf eigenlijk? Hij gedraagt zich als een voortvluchtige maar lijkt ook doelgericht ergens naar op weg. Zo worden we resoluut en onweerstaanbaar – gaandeweg langs meerdere lijnen en invalshoeken – een tragische familiegeschiedenis ingezogen over een liefdevol gezin dat door noodlottige omstandigheden al vroeg aan het wankelen wordt gebracht en uit elkaar valt.
Dit boek is de aanzet tot een groter verhaaluniversum. Cees van den Boom werkt aan zijn tweede roman, Dagen van ozon, die zich afspeelt in de jaren 80 rond studentenvereniging Minerva.
Cees van den Boom is in 1997 geboren in Den Haag, Hij studeerde Engels en geschiedenis aan de Universiteit van Leiden, en journalistiek aan de UvA. Hij schreef columns voor het Leids universiteitsblad Mare. Op zijn veertiende verloren hij en zijn zus hun moeder.