Niet van gisteren
Memoires, maar dan anders
- Auteur: Anja Meulenbelt (Nederland)
- Soort boek: feministische non-fictie
- Uitgever: De Bezige Bij
- Verschijnt: 11 september 2025
- Omvang: 384 pagina’s
- Uitgave: paperback / ebook
- Prijs: € 24,99 / € 12,99
- Boek bestellen bij: Bol / Libris
Anja Meulenbelt Niet van gisteren recensie
Als er in de media een boekbespreking of recensie verschijnt van Niet van gisteren, memoires, maar dan anders, het nieuwe boek van Anja Meulenbelt, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.
Flaptekst van het nieuwe boek van Anja Meulenbelt
Al een halve eeuw houdt Anja Meulenbelt zich bezig met onrechtvaardige ongelijkheid. Natuurlijk ook met feminisme – en met de vraag wat dat heeft opgeleverd, en vooral wat niet. Maar daar houdt het voor haar niet op.
Hoe gaat het met de mannen tegenwoordig? Hoe kan het dat racisme vooral migranten en moslims raakt? Hoe bestaat het dat er in ons rijke land nog steeds sprake is van armoede? Hoe valt geweld tegen vrouwen te begrijpen? Is wit ook een kleur?
Terugkijkend op een halve eeuw activisme actualiseert Meulenbelt de strijd die ze al decennialang voert. De thema’s die ze aansnijdt zijn niet van gisteren. Het persoonlijke is nog steeds politiek.
Anja Meulenbelt is geboren op 6 januari 1945 in Utrecht. Ze brak als schrijfster in 1976 door met De schaamte voorbij . Inmiddels heeft ze meer dan vijftig titels op haar naam staan. Naast haar schrijfwerkzaamheden was ze jarenlang docent en trainer in Nederland en daarbuiten, richtte ze Feministische Uitgeverij Sara op en zette ze zich in voor Palestijnen in de Gazastrook. Tussen 2003 en 2011 was ze Eerste Kamerlid voor de SP; later stond ze aan de wieg van bij1.