Yuval Noah Harari Hoe vijanden vrienden kunnen worden recensie en informatie nieuw kinderboek van de Israëlische schrijver over het mysterie van de mens. Op 5 maart 2025 verschijnt bij WPG Kinderboeken het nieuwe kinderboek voor lezers vanaf 10 jaar van de uit Israël afkomstige schrijver en met illustraties van Ricard Zaplana Ruiz. Hier lees je informatie over de inhoud van het boek, de auteur en over de uitgave.
Yuval Noah Harari Hoe vijanden vrienden kunnen worden recensie en informatie
Als er in de media een boekbespreking of recensie verschijnt van Hoe vijanden vrienden kunnen worden, het nieuwe kinderboek van Yuval Noah Harari en met tekeningen van Ricard Zaplana Ruiz, dan besteden we er op deze pagina aandacht aan.
Hoe vijanden vrienden kunnen worden
Het mysterie van de mens
- Auteur: Yuval Noah Harari (Israël)
- Illustraties: Ricard Zaplana Ruiz
- Soort boek: jeugdboek, kinderboek (10+ jaar)
- Nederlandse vertaling: Inge Pieters
- Uitgever: WPG Kinderboeken
- Verschijnt: 5 maart 2025
- Omvang: 160 pagina’s
- Uitgave: gebonden boek / ebook / luisterboek
- Prijs: € 19,99 / € 14,99 / € 14,99
- Boek bestellen bij: Bol / Libris
Flaptekst van het nieuwe kinderboek van Yuval Noah Harari
Het nieuwe jeugdboek van Yuval Noah Harari, Hoe vijanden vrienden kunnen worden, gaat over de allerbelangrijkste vraag van deze tijd: waarom is er oorlog? En zou echte vrede mogelijk zijn?
Waarom maken mensen ruzie met elkaar, of nog erger: waarom voeren ze oorlog? Willen mensen niet liever in vrede samenleven?
In dit boek lees je hoe ruzie en oorlog ontstaan doordat mensen, jaloers, bang of hebzuchtig zijn. Het begint allemaal met de verhalen die we elkaar vertellen, verhalen die vaak helemaal niet waar zijn. Bijvoorbeeld over mensen die anders zijn dan wijzelf.
Ontdek hoe iederéén mee kan helpen om ervoor te zorgen dat vijanden vrienden worden en blijven. Ook jij!
Deze nieuwe jeugd-Harari is een pleidooi voor verdraagzaamheid. De auteur inspireert de lezer om open en ruimdenkend te zijn, nieuwsgierig en kritisch.
Yuval Noah Harari is geboren op 24 februari 1976 in Kirjat Ata, Israel. Hij is schrijver, historicus en filosoof. Hij behaalde zijn PhD aan de Universiteit van Oxford en doceert momenteel geschiedenis aan de Hebreeuwse Universiteit van Jeruzalem. Daarnaast publiceert hij regelmatig in de Financial Times en The Wall Street Journal.
Zijn boeken Sapiens, Homo Deus en Nexus werden wereldwijde bestsellers. De boeken zijn vertaald in 65 talen en wereldwijd zijn er meer dan 40 miljoen exemplaren van verkocht. Harari wordt gezien als een van ’s werelds invloedrijkste publieke intellectuelen van het moment.
Samen met Itzik Yahav richtte Harari in 2019 Sapienship op. Met deze organisatie ontwikkelen ze verschillende activiteiten – waarbij het hoofddoel is om het publieke gesprek te richten op de belangrijkste uitdagingen die we in de wereld vandaag de dag tegenkomen.
Ricard Zaplana Ruiz is geboren 1973 in Barcelona. Hij heeft een uitgebreide staat van dienst op het gebied van illustreren boeken en tijdschriften voor kinderen en jongeren, voor merken als Disney en Lego. Hij begon zijn carrière in op het gebied van animatie en storyboarding voor film en tv, werkend aan films als The Impossible (J.A. Bayona, 2012), en sinds 2014 illustreert hij boeken voor Random House Spanje.
Zaplana Ruiz heeft over het werken aan Hoe wij het machtigste dier op aarde werden gezegd: “Het is een enorme eer om de tekst van Yuval Noah Harari te mogen illustreren. En wat is er nou leuker voor een
illustrator dan het tekenen van mammoeten?